Damian Lillard’dan rekor!

NBA’de 16 Mart’ı 17 Mart’a bağlayan gecenin en keyifli maçı kuşkusuz ki Portland Trail-Blazers ile New Orleans Pelicans arasında oynandı. Zira Pelicans, ilk yarıda muazzam bir basketbol oynayıp farkı çift hanelere kadar çıkarırken Blazers, ikinci yarıda öyle bir geri dönüş yaptı ki maçtan 125-124 galip ayrılmayı başardı.

Bu galibiyetle birlikte sezon derecesini 23 galibiyet ve 16 mağlubiyete getiren Portland’da Damian Lillard, 41 dakika sahada kalıp 50 sayı, 10 asist ve altı ribaund rakamlarını elde ederek muazzam bir maç oynadı.

Lillard, bu rakamlarıyla iki alanda rekorlar listesine adını yazdırdı. ESPN Stats’ın haberine göre Dame, bu maçla birlikte kariyerinde üçüncü kez 50 sayı ve 10 asistlik bir maç oynadı. NBA tarihinde 50 sayı ve 10 asistlik maç sayısı Dame kadar yüksek olan diğer isimler Tiny Archibald ve Russell Westbrook.

Lillard, ayrıca 50 sayı üretirken sadece ama sadece 20 defa saha içi şutu kullanarak bir maçta 50 sayıya en az şutla ulaşan üçüncü oyuncu olmayı başardı.

Draft edildiği 2012 sezonundan beri Blazers’ta oynayan ve takımın tüm yükünü çeken Lillard, bu sezon çıktığı 38 mücadelede 30,5 sayı, 4,5 ribaund ve sekiz asist ortalamalarını yakaladı.

Dame kariyerinde henüz MVP olamazken altı defa All-Star seçilme onuruna layık görüldü.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar