“Penaltı çok ince çalınmış”

Euro 2020’nin yarı finalinde İngiltere’ye uzatma devrelerinde 2-1 kaybederek turnuvaya veda eden Danimarka teknik direktörü Kasper Hjulmand, takımın gösterdiği performanstan dolayı gururlu.

Maç sonrası Danimarka devlet televizyonu DR’ye konuşan Hjulmand, “Birçok şey aleyhimize işledi. Penaltı pozisyonunu maç sonrası tekrar izledim ve bence çok ince çalınmış. Ayrıca penaltı pozisyonunun öncesinde uzun bir süre sahada iki top varmış fakat bunların hepsi oldu ve bitti, elimizden gelen her şeyi yaptık” dedi.

“İki hissiyata sahibim. Bunlar çok derin. Derin bir hayal kırıklığı ve gurur. Fırsatlar yakaladığımızı düşünüyorum ve finale gidemediğimiz için çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. Aynı zamanda bu yolculuğumuza ve oynadığımız oyuna baktığımda büyük bir gurur da var, sadece şu an bunu belli bir perspektife oturtamıyorum. Bu turnuvada aşırı yoğun bir şekilde oynadık fakat bunu sürdüremedik, piller bitmeye yakındı ve sonunda da bitik haldeydik. Bu hikayenin iyi yanı, buraya gelişimizin son kez olmayacağı.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar