“Yılanlar ve yalancılar…”

Altı kurucu İngiliz kulübün pazartesi günü Avrupa Süper Ligi projesinden çekildiğini açıklamasından birkaç saat önce görevinden ayrılan Manchester United as başkanı Ed Woodward hakkında gelen iddiaların arkası kesilmiyor.

Sky Sports News kaynaklı ilk çıkan haberlerde Woodward’ın istifasının kulüp sahiplerinin Avrupa Süper Ligi’ne katılma isteklerine karşı çıktığı yüzünden olduğu iddia edilse de işin aslı bunun aksini gösteriyor.

Sky Sports News’in görüştüğü Premier League baş yöneticilerinden biri bu iddiaları “gülünç” bularak Ed Woodward hakkında şunu söyledi; “İlk günden beri bu işin içerisindeydi.”

Ed Woodward’ın ayrıca Avrupa Süper Ligi resmi olarak duyurulmadan önce İngiltere başbakanı Boris Johnson ile Çarşamba günü görüştüğü fakat bu görüşmenin Süper Lig ile alakalı olmadığı öğrenildi. Boris Johnson, daha önce yaptığı açıklamalarda böyle bir ligin kuruluşuna karşı olduğunu belirtmişti.

Geçtiğimiz pazar Manchester United’ın sahiplerinden Joel Glazer’in Avrupa Süper Ligi’nin başkan yardımcısı olarak duyurulmasının yanı sıra Ed Woodward, UEFA’daki görevlerini bırakmıştı ve takım Avrupa Kulüpler Birliği’nden ayrılmıştı. UEFA başkanı Aleksander Ceferin ise Woodward’ın Süper Lig projesi açıklanmadan birkaç gün önce kendisine Şampiyonlar Ligi’nde yapılacak reformları desteklediğini söylediğini aktarırken projenin arkasında yer alan yöneticileri “yılanlar” ve “yalancılar” olarak nitelendirmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar