Moskova’dan Brooklyn’e hızlı geçiş

Mike James, 2012 NBA Draftları’na katılmış ancak draft gecesini seçilmeden noktalamıştı. Lamar Kolehi çıkışlı oyun kurucu, draft gecesi yaşadığı hayal kırıklığının ardından soluğu KK Zagreb’te almıştı.

Avrupa’da geçirdiği ilk sezonlarda yüksek bütçeli Euroleague takımlarının ilgisini çekti. 2014 yazında Baskonia’yla anlaştı. 2016 yazında Panathinaikos’a gitti ve Yunan ekibindeki iki muazzam sezonu sonrasında James, NBA’den kontrat buldu.

NBA’deki ilk macerasında Phoenix Suns’la muazzam bir tecrübe yaşamasına karşın sergilediği performans, soyunma odasındaki karakterini gölgeleyemedi ve James, 32 maç sonra New Orleans Pelicans’a takaslandı. Bir sezonluk NBA macerası sonrasında Armani Milano’ya döndü.

Bir sezon sonra Dimitris Itoudis’in CSKA Moskova’sıyla kontrat imzaladı. Itoudis ve Mike James ilk sezonlarında muazzam bir uyum yakaladılar. Ancak ipler 2020’nin sonları ve 2021’in başları itibarıyla koptu. Soyunma odasındaki yüksek tansiyon saha içine de yansıyınca James, takımdan ihraç edildi.

Mike James, ikinci NBA fırsatını yaklaşık bir hafta önce buldu. Simone Casali’nin uluslararası oyuncu gözlemci direktörlüğünü yaptığı Brooklyn Nets, James’le 10 günlük kontrat imzaladı. Ve James geçtiğimiz gece ilk NBA maçına çıktı. 21 dakika sahada kalan yetenekli oyun kurucu konferansın bir diğer güçlü ekibi Boston Celtics karşısında sekiz sayı, iki asist ve iki ribaundluk bir performans sergiledi.

James’in performansı dışında Kyrie Irving, Steve Nash, Kevin Durant, James Harden, Mike D’Antoni, DeAndre Jordan, Blake Griffin gibi takımın önemli oyuncu ve teknik ekibiyle nasıl anlaşacağı onun NBA geleceğini etkileyecek gibi duruyor.

Eğer Brooklyn, James’ten beklediği şeyleri alamazsa oyuncuyla yolları iki maç sonra ayırabilir. Aksi halde James, sezon sonuna kadar bir kontrat kazanabilir.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar