Lewandowski başlamayı, Haaland bitirmeyi seviyor

Cumartesi akşamı Bundesliga’da sezonun en önemli maçlarından biri oynanacak. Lider 31 puanlı Bayern Münih’in 30 puanla ikinci sıradaki Borussia Dortmund’a konuk olacağı Der Klassiker’de gözler her iki takımın da golcülerinde olacak.

Dünya futbolunun en önemli gol ayaklarından ikisi, Robert Lewandowski ve Erling Haaland, takımlarının galibiyeti için fileleri havalandırmaya çalışacak.

Bu sezon Bundesliga’da 14 gol atan Lewandowski, bu gollerden 9’unu ilk yarılarda kaydetti. Polonyalı futbolcu, maçların ilk 30 dakikasında 6 gol attı. Lewandowski’nin maçların son 20 dakikasında ise sadece 3 golü bulunuyor.

Borussia Dortmund’un gol yollarındaki en etkili ismi Erling Haaland ise bu sezon Bundesliga’da fileleri 10 kez havalandırdı. Lewandowski’nin tersine maçların ikinci yarısında etkili olmayı seven Norveçli golcü, karşılaşmaların son 20 dakikasında 6 kez fileleri havalandırdı. Bu gollerden dördü son 10 dakika içerisinde atıldı. Haaland, buna karşın maçların ilk 30 dakikasında sadece bir kez gol kaydedebildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar