“Sorun daha derinlerde”

Barcelona’nın tecrübeli isimlerinden Sergi Roberto, Lionel Messi’nin ayrılığı hakkında Barcelona bazlı La Vanguardia gazetesine konuştu.

  • Messi’nin yokluğunda başta sen olmak üzere bütün takımın yıllarca oluşturduğu ezberleri yıkması gerekiyor, değil mi?

Her şey değişecek. Dünyanın en iyi oyuncusuna sahiptik ve bütün hücum onun üzerinden yürüyordu, sezonda 40 gol atan bir oyuncudan bahsediyoruz. O her yerdeydi, sağ kanatta benimle iş birliği yapıyordu, solda Jordi ile. Artık o ve onun getirdiği ezberler olmadan çalışacağız.

  •  Odaklı görünüyorsun, gözün Paris’te değil mi? Messi’nin Paris’teki fotoğraflarını gördünüz mü?

Görmemek mümkün değil. Bu benim için çok garip, onu çocukluğundan bu yana her zaman Barça formasıyla görürdük. Onu başka bir forma ile görmek her zaman garip olacak çünkü Barcelona’nın sembolü haline gelmiş bir oyuncuydu. Kulüp tarihinin en önemli oyuncusunu kaybettik ve bu bize çok pahalıya mal olacak.

  • Neler olduğu hakkında fikrin var mı?

Leo, Eivissa’dan geldi ve hepimiz birkaç gün içinde sözleşmesini yenilemesini bekliyorduk, bize başka hiçbir şeyi düşündürecek bir durum yoktu. Daha sonra neden ayrıldığına dair açıklamalar yapıldı. Her şey neredeyse bir günde oldu. Bütün söyleyebileceklerim bu.

  • Ayrılığın sebebini oyuncuların maaş indirimi yapmamasına yoranlar var, böyle bir durum Messi’yi kurtarabilir miydi?

Kesinlikle doğru değil. Geçen sene maaş indirimini kabul ettik ve bütün kadro ilk andan bu yana finansal yönden işleri düzeltmeye katkı sağlamak için takıma yardım etmeye uğraştı.

  • Laporta da bunu biliyor muydu?

Onun için de durum aynıydı, takımla buluştuğu ilk andan itibaren hepimiz gereken neyse hazır olduğumuzu söyledik. Belki de bütün yaz bütün odaklar Messi’nin sözleşmesini yenilemek üzerineydi, günler geçiyordu fakat sonunda imzaların atılacağına dair güvenim vardı. İlk andan itibaren iş birliği içerisindeydik. Basında bazı oyuncuların indirimi kabul etmediği haberlerini görüyordum, halbuki durum bunun tam tersiydi.

  • Gamper’de ıslıklandınız…

Taraftarlarınız tarafından ıslıklanmak hoş değil, üstelik doğru olmayan iddialar üzerine. Oyuncular Leo’nun kalmasını en çok isteyenlerdi, biz kendi üzerimize düşeni yaptık fakat sorun oyuncuların ötesinde, daha derinlerdeydi. Buna ya pandemi ya da geçmiş dönemde görev yapan yöneticilerin kulübü finansal açıdan zorda bırakması sebep olmuş olabilir. Artık birlik olmalıyız ve taraftarlarımıza her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar