Kyrie Irving krizi büyüyor

Brooklyn Nets’in süper yıldızı Kyrie Irving, NBA’de aşı olmayı reddeden oyuncularda şu ana kadar gündemi en fazla kapsayan isim oldu.

Dün akşam Instagram hesabından yaptığı canlı yayında, “İnandığım şeylerin arkasında duruyorum. Etrafımdaki herkes ne diyor, ne düşünüyor, bu umurumda değil. Sadece kendimi dinlemek istiyorum. Aşı karşıtı değilim. Bu hissettiğim şeylerle alakalı bir durum. Hayatım boyunca önemli kararlar aldım ve daima bunların sonuçlarıyla yüzleştim. Şu anda çılgın günler yaşıyoruz ama biliyorum ki kimseyi incitmedim. Cinayet işlemedim. Sadece istediğim şeyi yapıyorum ve kimseyi incitmiyorum” ifadelerini kullanan Irving, Brooklyn Yasaları gereğince takımının iç sahada oynayacağı maçlarda forma giyemeyecek ve oynamadığı her maç ciddi bir miktarda para kaybedecek.

Maç başı kaybedeceği paranın yanı sıra yıldız oyuncu, takımının kontrat uzatma teklifini de kaybetmiş durumda. The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre Irving, takımının yapmayı planladığı dört yıl, 186 milyon dolarlık teklifi şu an için kaybetti. Irving’in aşı olmaması durumunda sezon sonuna dek 16 milyon dolar kaybetmesi bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar