Olimpiyatlarda yarı finalistler belli oldu

Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın erkekler futbol dalında yarı finalistler dün oynanan dört maçın ardından belli oldu. Yarı finale çıkmaya hak kazanan dört ülke de farklı konfederasyonlardan yer aldı. En son Rio’da düzenlenen 2016 Yaz Olimpiyatları’nın yarı finalleri de farklı konfederasyon ülkelerine sahne olmuştu (Brezilya, Almanya, Honduras, Nijerya).

Günün ilk maçı olan İspanya – Fildişi Sahilleri maçının normal süresi 90+3’te Rafa Mir’in attığı golle 2-2 biterken İspanya yarı finale Rafa Mir’in yıldızlaştığı uzatma devreleri sonunda 5-2 ile ulaştı. Normal süresi ve uzatma devreleri beraberlikle geçilen günün bir diğer çeyrek final eşleşmesinde Japonya, Yeni Zelanda’yı penaltılarda 4-2 ile saf dışı bıraktı ve İspanya’nın rakibi oldu.

Erkekler futbol dalında en son altın madalyanın sahibi Brezilya, Mısır’ı Matheus Cunha’nın golüyle geçerken günün son çeyrek final eşleşmesinde Meksika, Güney Kore’yi 6-3’lük farklı bir skorla yenmeyi başardı ve Brezilya’nın rakibi oldu.

3 Ağustos Salı günü oynanacak yarı final eşleşmelerinde Brezilya ile Meksika Türkiye saatiyle 11:00’de Kashima şehrinde karşılaşacak. Yarı finalin diğer ayağı Türkiye saatiyle 14:00’de ev sahibi Japonya ile İspanya arasında Satama kentinde oynanacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar