Lingard’dan geç itiraf!

Ara transfer döneminde kiralık olarak kadrosuna dahil olduğu West Ham’da kendini yeniden bulan Jesse Lingard, futbola ara vermenin eşiğinden dönmüş.

28 yaşındaki oyuncu Youtube’da katıldığı “Presenting” isimli talk show programına konuştu. Lingard, geçen yıl hem kendisini hem de ailesini etkileyen mental rahatsızlıklardan dolayı futbola ara vermeyi düşündüğünü fakat sorunlarını açıkça konuşmanın kariyerini canlandırdığını belirtti.

Lingard; “Aklımda futbolu bırakmak yoktu fakat sadece ara vermek istiyordum. Maçlara gidip yedek kulübesinde mutlu bir şekilde görünüyordum ama o ben değildim. Oynamak istemiyordum çünkü aklım orada değildi, çok başka şeyleri düşünüyordum ve bunlar kafanda birikince futbol oynayamazsın.”

Annesinin hayatının büyük bölümü boyunca depresyonla yaşadığını ve Londra’da tedavi gördüğünü söyleyen Lingard, geçen sene Manchester United’da oynarken ona kardeşi ve ablasının baktığını, bunun oldukça zorlayıcı olduğunu söyledi; “Yıllar boyunca ona yardım ettik fakat sırf benim için bile bir şeyleri toparlamak zordu.”

Kendisini değiştiren en büyük olayın Mart 2020’deki koronavirüsten dolayı yaşanan ilk kapanmanın olduğunu söyleyen Lingard; “Aslında karantinadan kolayca çıkabilirdim, fakat içimdeki savaş beni her zaman hayata bağladı ve karantinada da spora gittim, koşularımı yaptım. Antrenman sahasına herkesten fit ve hızlı olarak girmek istiyordum, bunu da başardım. Karantina beni bir yönden oldukça değiştirdi. Ligde ve Dünya Kupası’nda oynadığım eski maçlarımı izleyip kendime şunu söyledim: “Evet, işte gerçek Jesse Lingard bu.”

“Annem ve ben şunu öğrendik ki kendinizi açtığınızda bir kelebek gibi hissediyorsunuz. Bir kozanın içinden çıkıp sonra kanatlarınızı açarak uçabileceğinizi öğrendim. Bu inanılmaz bir duygu. Şimdi her şeyi geride bıraktım, aileme ve futbola konsantre olabiliyorum.”

“Hayatta tabii ki sürükleneceksiniz, inişler ve çıkışlar olacak, belki de dibe ineceksiniz ama içinizde bir şeyler bulmanız lazım, pes etmemeniz için tekrar tekrar deneyen o tavrı bulmalısınız çünkü ben asla pes etmedim.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar