“Obradovic sonrası geçiş inanılmaz zordu”

Fenerbahçe Beko’nun genel menajeri Maurizio Gherardini, eski yıldız basketbolcu Joe Arlauckas’ın moderatörlüğünü yaptığı ve Turkish Airlines Euroleague’in YouTube kanalında yayınlanan “The Crossover” adlı programa konuk oldu.

Neredeyse 10 yıldır Sarı-Lacivertli ekibin genel menajerliğini yürüten başarılı İtalyan basketbol adamı; AX Armani Exchange Milan’ı genel menajeri Christos Stavropoulos ve Zalgiris Kaunas’ın genel menajeri Paulius Motiejunas’ın da yer aldığı programda birçok konuya değindi.

İki saati aşan keyifli sohbette Gherardini’nin Zeljko Obradovic sonrası döneme dair yaptığı yorumlar dikkat çekti.

“Zeljko Obradovic, Zeljko Obradovic’tir,” diye söze başlayan genel menajer cümlelerini sürdürdü: “Yani Zeljko’nun yerini doldurmak imkansızdır. Zaten Obradovic sonrası geçiş inanılmaz zordu. Ancak Igor Kokoskov da Igor Kokoskov’dur. Kim daha iyi, kıyaslamasını yapmadan iki antrenörün muazzam kişiliklerini ve yeteneklerini takımımızın faydası için maksimum düzeyde kullanmak bizim için önemli olan tek şeydir.”

“Obradovic’in takımdan ayrılması, onun takımla bağlarını tamamıyla kopardığı anlamına gelmiyor. Sürekli olmasa da Koç Igor’a bazı konularda danışmanlık yapıyor. O, Fenerbahçe’yi seviyor.”

Arlauckas’ın “menajer-başkan ilişkisi” sorusuna, “Bay Ali Koç, Türkiye’nin en büyük iş adamlarından birisi ve global anlamda yürütmesi gereken onlarca işi de var. Ancak basketbol takımımıza gönülden bağlı, takımımızla ciddi anlamda ilgileniyor,” yanıtını verdi ve ekledi: “Maçlarımızı izliyor, karar alımlarında bize yardım ediyor ancak tabii ilgilenmesi gereken diğer yedi branş ve özel işleri de var.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar