Perez geri adım atmıyor

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, dokuz kulübün çekildiği Avrupa Süper Ligi projesini savunmaya devam ediyor. Perez, projenin öldüğünü düşünenlerin “tamamen yanlış” içerisinde olduğu konusunda ısrarcı.

Cadene Ser Radyosu’nda yayınlanan El Larguero programına konuk olan Perez, hafta sonu rekabetinin yerel liglerden kurtulacağı konusunda söylediği iddia edilen açıklamaların doğru olmadığını belirtti. Real Madrid Başkanı, Avrupa’da projeye gösterilen şiddetli tepkinin ardından Avrupa Süper Ligi’ne karşı çıkmak için bir karalama kampanyası düzenlendiğini iddia etti.

Perez, “Biraz üzgünüm, hayal kırıklığına uğradım” derken İspanyol futbolundaki mevcut mali durumla mücadele etmek için bu proje üzerinde üç yıldır çalıştıklarını söylerken La Liga’ya dokunulamayacağından hafta içi oynanacak organizasyonlardan daha fazla maddi getiri olanağının arandığını ifade etti.

UEFA Şampiyonlar Ligi formatının çalışmadığını söyleyen Florentino Perez, ligde olacağı açıklanan 12 kulübün geçen sezon 650 milyon avro kaybettiğini, bu sezon ise bu kaybın iki, üç katına çıkacağına dikkat çekti.

Süper Lig olmadan sadece Real Madrid için değil, diğer kulüpler için de Mbappe ve Haaland gibi transferler yapmanın imkansız olduğunu iddia eden Perez, Juventus ve Milan’ın projeden ayrılmadığını da açıkladı.

Kurucu kulüplerin projeye inandığını belirten Florentino Perez, projenin ölmediğini çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar