Diogo Dalot formayı nasıl kazandı?

Diogo Dalot, 2018 yazında Manchester United’ın kadrosuna dahile ettiği genç oyunculardan biriydi. 1999 doğumlu Portekizli bek ilk sezonunda 25 maça çıktı ve aldığı 1696 dakikada iki asist yaptı.

Ertesi sezon ise Ole Gunnar Solskjaer, genç oyucunun dakikalarını keskin bir şekilde azalttı. Aaron Wan-Bissaka’nın gelişinin yanı sıra Dalot’un fiziksel olarak Ole Gunnar Solskjaer’in istediği seviyelerde olmaması sonucunda Portekizli sezonu 11 maça çıkıp yalnızca 577 dakika alarak tamamladı.

Kırmızı Şeytanlar 2020 yazında Dalot’u bir yıllığına Milan’a kiraladı. Jose Mourinho’nun “10 yıldan fazla Manu oyuncusu olabilir” diye tanımladığı Dalot, Milan’da toplam 33 maça çıktı ve 2000 dakikanın üzerinde sahada kalarak etkileyici performanslara imza attı. Dalot’un bu performansı sonrasında Manu, genç oyuncuyu bu sezon için kiralamamaya ve hatta o bölgeye düşünülen transferi iptal etmeye karar verdi. Dalot şu ana kadar Manu’da dört maça çıktı.

Peki 22 yaşındaki bek, Manu’daki formasını nasıl kazandı? Goal kaynaklı habere göre Dalot, Milanello’daki macerası boyunca antrenman tesislerinde konakladı. Koronavirüsten korunmak için aldığı bu tedbirin yanı sıra bir beslenme profesörü ve kendisine ekstra antrenman programları hazırlayan bir antrenör ile çalıştı. Çalışmalarını daha fazla yapmak ve ağırlık odasında daha fazla zaman geçirmek için Milan’da tesislerde kalmayı seçti. Bu sayede Manu’da Ole Gunnar Solskjaer’in gözüne yeniden girdi ve an itibarıyla takımının önemli parçalarından biri haline geldi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar