Minnesota Timberwolves transfer arayışında

NBA’de All-Star arası yavaş yavaş yaklaşırken adını play-off potasına yazdırma konusunda net adımlar atan ve son haftalarda muazzam bir savaşın içinde olacak olan takımlar, neredeyse şekillenmiş durumda. Ve 36 maçta yalnızca yedi galibiyet alabilen Minnesota Timberwolves, kesinlikle bu takımlardan biri değil.

2020 NBA Draftı’nda bir numaralı seçim hakkına sahip olan Wolves, Georgia’nın yıldız oyuncusu Anthony Edwards’ı kadrosuna dâhil ettikten sonra D’Angelo Russell ve Karl Anthony Towns’ın yanına üçüncü bir güç eklemiş ve sezona umutla başlamıştı.

Ne var ki Towns’ın hem ailevi problemler hem de sakatlık sorunlarıyla boğuşması, Edwards’ın çaylak duvarına takılması ve diğer yan parçaların belirli bir düzene adapte olamaması işleri Batı Konferansı ekibi için bir kabusa çevirdi.

The Athletic’in NBA uzmanı Shams Charania’nın haberine göre takım, kötü gidişatı bir nebze olsun düzeltmek adına uzun forvet rotasyonuna ekleme yapmak istiyor. Bu bağlamda Wolves, Atlanta Hawks’ın çok yönlü uzunu John Collins ile Orlando Magic’in muazzam atletizm özelliklerine sahip uzunu Aaaron Gordon’ı önceliği haline getirmiş durumda.

Her iki oyuncunun da takas maliyetlerinin yüksek olacağı öngörülebilirken Collins’in daha muazzam bir etki yaratacağını söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Önceki İçerikSadece Vakıfbank!
Sonraki İçerikFernandes’in maaşı artacak

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar