“Yeni bir oyuncu rekoru kıracak”

Roger Federer, 20 Grand Slam kazanarak bu alanda rekor sahibi olmuştu. Rafa Nadal son üç yılda ve Novak Djokovic geçen yıl kazandığı Avustralya Açık, Roland Garros ve Wimbledon ile birlikte 20’ler kulübüne katılarak Federer’in rekoruna ortak olmuştu.

Büyük Üçlü arasında devam eden bu rekabette halen daha “en iyisi kim?” sorusu farklı yanıtlar alırken Roger Federer, yeni inanılmaz bir oyuncunun bu rekoru kıracağını belirtti.

GQ’ya konuşan İsviçreli, “Yakın bir zamanda bir oyuncu çok inanılmaz bir yükseliş sergileyip benim, Rafa’nın ve Novak’ın sahip olduğu rekorları altüst edebilir” dedi ve devam etti: “Geçmiş yıllarda tüm zeminlerde iyi oynayabilen bir oyuncu yoktu. Evet, Bjorn Borg iyiydi ama genel olarak herkes bir alanda usta oluyordu. Şimdilerde ise herkes her yere ayak uydurabilir. Stratejilerinizi planlamak çok daha kolay. Yani evet, yeni bir oyuncu rekoru kıracak, buna inanıyorum. Ama bir gecede değil tabii ki!”

Genç jenerasyon arasında yer alan 24 yaşındaki Alexander Zverev, Olimpiyatlar’da Novak Djokovic’i eledikten sonra altın madalyayı kazanmıştı. Son Amerika Açık turnuvasından ise Daniil Medvedev galibiyetle ayrılmıştı. Her ne kadar şampiyonluk elde edemese de Dominic Thiem, Wimbledon hariç bu yılki tüm Grand Slam’lerde finalde yer almıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar