Bayern şimdiden 100 milyon avro kazandı

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde üst üste ikinci kez, son dört yılda da üçüncü kez grubundaki tüm maçları kazanarak son 16 turuna kalan Bayern Münih, bu sezon şimdiden Avrupa kupalarından 100 milyon avronun üzerinde gelir elde etti.

Şampiyonlar Ligi’nde grup maçları sona ererken Bavyera temsilcisi sadece UEFA’dan elde edilen para ödülünde 94 milyon avro kazandı. 15 milyon 640 bin avro gruplarda mücadele ettiği için kazanan Bayern, altı maçtan da galibiyetle ayrılması sonucunda 16 milyon 800 bin avroluk gelirin daha sahibi oldu. Alman temsilcisi, UEFA sıralamasındaki yerinden dolayı 35 milyon 260 bin avro, geçen sezonki Şampiyonlar Ligi performansı nedeniyle de 11 milyon 600 bin avro TV yayın ve pazarlama havuz geliri elde etti. Son 16 turuna kalmasından dolayı 9 milyon 600 bin avro daha gelir elde eden Bundesliga şampiyonu, TV yayın ve pazarlama havuz gelirinin ikinci kısmından da en az 5 milyon 100 avro kazanacak.

Bayern Münih böylece kasım ayında 94 milyon avroluk UEFA para ödülünü kasasına koydu. Buna Şampiyonlar Ligi grubunda oynadığı üç iç saha karşılaşmasından elde ettiği maç günü geliri de dahil edildiğinde Bavyera temsilcisi Avrupa kupalarından bu sezon 100 milyon avro gelir elde etmeyi şimdiden garantiledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar