Netflix’ten Arjantin belgeseli

Düzenli olarak yayınladığı spor belgeselleriyle gündeme gelen Netflix, yeni belgeselinin fragmanını yayınladı.

28 yıl sonra, geçen sene Brezilya’yı finalde 1-0 yenerek Copa America’yı kazanan Arjantin’in hikayesini anlatan “Sean eternos: Campeones de America” (Ebedi: Güney Amerika Şampiyonları) bu ay içerisinde Netflix’te yayınlanacak.

Belgeselde, Lione Messi’nin Brezilya maçı öncesinde soyunma odasında yaptığı konuşma da yer alıyor. Messi, “Ailelerimizi görmeden kırk beş gün çocuklar… Bir hedefimiz vardı ve ona ulaşmaktan küçük bir adım uzaktayız. Tesadüf diye bir şey yoktur çocuklar. Ne var biliyor musunuz? Bu kupa Arjantin’de oynanmak içindi ve Tanrı onu buraya getirdi — Tanrı onu buraya getirdi, biz de Maracana’da kaldıralım, çocuklar, öyle ki, herkes için daha güzel olabilir. Öyleyse güvenle ve sakin bir şekilde dışarı çıkalım çünkü bunu eve getiriyoruz” konuşmasını yapmıştı.

Geçen sene Brezilya’da oynanan Copa America’nın 2020’de Arjantin ve Kolombiya’nın ev sahipliğinde gerçekleşmesi planlanıyordu. Fakat COVID-19 salgını ve Kolombiya’daki toplumsal huzursuzluğun ardından turnuva önce ertelendi. Ardından da Brezilya’da düzenlenmesine karar verildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar