“Görevimiz Tehlike”

Roma’nın yeni teknik direktörü Jose Mourinho, dünyaca ünlü erkek dergisi GQ’nun Portekiz’de yayınlanan edisyonuna konuk oldu.

Neden Roma’da yeni bir “Görevimiz Tehlike” macerasını kabul ettiği sorulan tecrübeli teknik adam; “Manchester United ve Tottenham’da kaybettiğim tutkuyu yeniden canlandırdılar.”

“Roma ile buluşmam Tottenham’dan ayrılığımın ardından neredeyse hemen gerçekleşti. Sabah Tottenham’dan ayrıldım, öğleden sonra Roma beni aradı. Onlar beni çok istediler ve objektif davrandılar. İtalya’da görev yaptığım zamanlarda zaten hissettiğim bir şey konu futbola geldiğinde söz konusu olan İtalyan tutkusuydu. Özellikle 20 yıldır kupa kazanmamış bir kulüp olan Roma’da.”

Kulübün yaklaşımının bir sonraki hedefini seçerken büyük bir fark yaratıp yaratmadığı sorulan Mourinho’nun buna cevabı Manchester United ve özellikle Tottenham’da yaşadığı talihsiz deneyimlere yönelik; “Bazen hatalar yapıyorum, her zaman doğru projeyi seçmedim ya da bazı projelerin gidiş yolu hakkında yanıltılmış olabilirim.”

“Hala 30 yıllık profesyonel futbol deneyimim ya da 58 yaşında olduğuma inanamıyorum çünkü her zaman motivasyonumu yeniliyorum. Son zamanlarda önceye göre çok farklı işlerde yer aldım. Manchester United’a bir geçiş sürecinde gittim, o döneme zayıflama demeyi tercih etmiyorum. Geçmişinde başarıları olmayan Tottenham’a gittim. Şimdi de yeni sahipleri olan Roma’dayım fakat onlar yönetimiyle hemen işime duyduğum zevki yeniden alevlendirdiler.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar