Barcelona ocak ayını transfersiz geçebilir

Barcelona başkanı Joan Laporta, LaLiga’nın finansal fair play kuralları nedeniyle kulübün ocak transfer döneminde oyuncularla sözleşme imzalayamayabileceğini açıkladı.

İspanyol haber ajansı EFE’ye konuşan Laporta, “Kulübü yıkımdan kurtaran ekonomik operasyonlar olan bazı kaldıraçlar yapmak zorunda kaldık ve şimdi kulüp ekonomik toparlanma içinde… Ancak buna rağmen İspanya liginin finansal fair play kurallarına göre imza atamayız” açıklamasında bulundu.

Laporta, bu sezon 1 milyar 230 milyon avro beklenen gelir ve 274 milyon avro bütçe karıyla Barcelona’nın yeniden sağlıklı bir mali yapıya kavuştuğunu da belirti.

Katalan kulübünün başkanı, Barcelona’nın daha fazla gelir elde etmesi ve maliyetleri düşürmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Finansal fair play’in tüm Avrupa liglerinde uyumlaştırılması gerektiği konusunda dikkat çeken Joan Laporta, “bu konuda eşitsizlikler var. Premier Lig İspanya’dakinden daha esnek ve bana pek mantıklı gelmiyor” sözleriyle konuya ilişkin görüşlerini ifade etti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar