Green, Fransa’yı reddedip İngiltere’yi seçti

Ligue 1 ekiplerinden Saint Etienne’in genç kalecisi Etienne Green, Fransa 21 yaş altı kadrosuna çağrılmasına karşın İngiltere forması giymeyi seçti.

21 yaşındaki kaleci, sosyal medya hesabından Fransızca, “İngiliz Futbol Federasyonu ilgilenir ve beni aramaya karar verirse, gururla gideceğim ve buna yüzde 200 bağlı kalacağım” açıklamasında bulundu.

Annesi Fransız, babası İngiliz olan Green, dört yaşına kadar İngiltere’de yaşadıktan sonra ailesi Fransa’ya taşındı. 9 yaşında kapısından girdiği Saint Etienne’nin nisan ayından bu yana kalesini koruyan genç kaleci, performansıyla da dikkatleri topluyor.

Bu yaz, Fransa’nın çeyrek finalde elendiği Avrupa 21 Yaş Altı Futbol Şampiyonası’nda üçüncü kaleci olarak turnuva kadrosunda yer alan Etienne Green, turnuvada forma giymemişti.

Green, Fransa tarafından çağrılmasının, onur olduğu kadar sürpriz de olduğunu söylerken, Avrupa Şampiyonası’nın ardından İngiltere Futbol Federasyonu’nun kendisiyle İngiltere adına oynamakla ilgilenip ilgilenmediğini görmek için iletişime geçtiklerini ifade etti.

Sosyal medya paylaşımında, “imkansız olmasa da acı verici bir seçim” diyen Etienne Green, “Biraz zaman geçirdikten sonra İngiltere Futbol Federasyonu’nu tercih etmeye karar verdim. Bu mantıklı ya da fırsatçı bir seçim değil. İki büyük ülke, iki büyük takım bana her zaman hayaller kurdurdu” cümlesiyle yaptığı seçimin zorluğunu da belirtti.

Önceki İçerikCamavinga yuvadan uçuyor!
Sonraki İçerikAntonio tarihe geçti

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar