Suns için 3 milyar dolarlık teklif

Hakkında tekrarlanan kadın düşmanlığı ve ırkçılık eylemlerini detaylandıran, NBA tarafından hazırlatılan bir raporun ardından Robert Sarver, sahibi olduğu Phoenix Suns ve Mercury takımlarını satışa çıkarmıştı.

Suns’ın yüzde 35’ine sahip olan buna karşın takımın tamamını satma yetkisi bulunan Sarver’a, iki organizasyonu satın almak için iki girişimin teklifte bulunduğu ifade ediliyor. Wall Street Journal’ın haberine göre, Forbes dergisinin 2 milyar 700 milyon dolar biçtiği Phoenix Suns ve WNBA ekiplerinden Phoenix Mercury için, Thiel Capital’in Genel Müdürü Jack Selby ve Shasta Ventures’ın Genel Müdürü Jason Pressman, 3 milyar dolarlık bir teklif yaptı. Teklifin her iki takımın da sponsoru olan PayPal’ın kurucu ortağı Thiel Capital’ın sahibi Peter Thiel’in finansal desteğini içerebileceği ifade ediliyor. Thiel’in servetinin net değerinin 4 milyar 200 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Selby ve Pressman’ın satın almaya yardımcı olmak için 10 kişilik bir grup oluşturdukları da gelen haberler arasında yer alıyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre söz konusu grubun üyeleri, Suns’ın tesislerini gezdi ve organizasyonun yönetimiyle 6 Aralık’ta bir araya geldi.

Phoenix Suns ve Mercury için diğer teklifin de Katar Yatırım Otoritesi gibi devlet varlık fonları ile Jeff Bezos, Larry Ellison ve eski ABD Başkanı Barack Obama gibi özel sermayelerden gelebileceği ifade ediliyor.

Phoenix Suns ve Mercury’nin satış sürecinde birkaç teklifin ikinci inceleme turuna geçtiği bildirilirken, ikinci tur tekliflerinin gelecek ay verileceği belirtiliyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar