Messi tarihe geçecek

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda ilk yarı finalist bu akşam oynanacak Arjantin-Hırvatistan karşılaşmasıyla belli oluyor. Lionel Messi bu akşam forma giymesi halinde Dünya Kupası tarihine geçecek.

Arjantinli yıldız, bir Dünya Kupası karşılaşmasında 25’inci kez forma giyerek Lothar Matthaus’un rekoruna ortak olacak. 25 yaşındaki futbolcu, cumartesi günü üçüncülük ya da pazar günü final karşılaşmasında oynarsa dünya kupaları tarihinde en fazla forma giyen futbolcun unvanını Mattthaus’un elinden alacak.

Güney Amerika temsilcisi oynadığı son 41 maçta bir mağlubiyet (28 galibiyet, 12 beraberlik) alırken, Hırvatistan ise dünya kupalarında oynadığı son 12 maçtan sadece birinde sahadan mağlup (beş galibiyet, altı beraberlik) ayrıldı. O Mağlubiyet de dört yıl önce Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nın finalinde Fransa’ya karşı alınmıştı. Balkan temsilcisinin dikkat çeken bir diğer istatistiği de dünya kupalarında oynadıkları son altı eleme maçından beşinde 120 dakikanın sonunda sahadan galip ayrılmaları.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar