Ziyech milli takıma dönecek mi?

Katar’da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası’na Afrika kıtasından katılmaya hak kazanan beş ülkeden biri olan Fas’ta, Hakim Ziyech’in turnuvada yer alabileceği açıklandı.

Fas Futbol Federasyonu Başkanı Fouzi Lekjaa, Chelseali futbolcu ile milli takım teknik direktörü Vahid Halilhodzic arasındaki anlaşmazlığa rağmen Ziyech’e kapılarının açık olduğunu ifade etti. Lekjaa, federasyonun yönetim kurulu toplantısında, “Milli takımın kapıları, farklılıkları ne olursa olsun tüm Faslı oyunculara açıktır” açıklamasında bulunurken, hiç kimsenin milli takım için oynayan Faslı bir oyuncuyu durduramayacağını ifade etti. Lekjaa bu kişisel kanaatini, Halilhodzic’in bu ay tatilden dönmesiyle kendisiyle de paylaşacağını belirtti.

Fouzi Lekjaa, 69 yaşındaki tecrübeli teknik adam için de şu anda milli takımın antrenörü olduğunu ama geleceğin ne olacağını yalnızca Allah’ın bilebileceğini söyledi.

Hakim Ziyech şubat ayı başında geçen yaz milli takım teknik direktörü Vahid Halilhodzic ile yaşadığı polemiğin ardından milli takımı bıraktığını açıklamıştı. Chelseali futbolcu, bu kararının Fas’ın 2022 FIFA Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanması durumunda bile değişmeyeceğini, milli takıma geri dönmeyeceğini söylemişti. Ziyech, kendisini geçen yılın haziran ayında hazırlık maçlarında Fas adına oynamamak için sakatlanmış numarası yapmakla suçlayan Halilhodzic ile tartışmıştı. 28 yaşındaki futbolcu, Bosnalı teknik adamın suçlamalarını reddetmişti. Vahid Halilhodzic, Chelseali orta saha oyuncusunu Dünya Kupası elemeleri ve Afrika Uluslar Kupası kadrosuna almamıştı.

Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda F Grubu yer alan Fas, Hırvatistan, Belçika ve Kanada ile gruptan çıkmak mücadele edecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar