Atletico Kamara’dan vazgeçti

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan ve transfer piyasasının dikkat çeken isimlerinden biri olması beklenen Boubacar Kamara’nın LaLiga’nın yolunu tutacağı tahmin ediliyordu.

Atletico Madrid’in transfer listesinde bu yaz öncelikli isimler arasında yer alan Fransız futbolcunun başkent ekibine yolu düşmeyecek gibi görünüyor. İspanyol ekibinin teknik direktörü Diego Simeone’nin Real Betis’in Arjantinli defansif orta saha oyuncusu Guido Rodriguez’i transfer listesinin ilk sırasına aldığı iddia ediliyor.

Bu da Marsilyalı Kamara’nın Atletico’nun transfer listesinden çıktığı anlamına geliyor. Boubacar Kamara’yı kadrosunda tutmak isteyen Marsilya ise bu durumu fırsata çevirmeye çalışıyor. Başkan Pablo Longoria’nın çabalarına rağmen Marsilya ile sözleşme uzatmak konusunda istekli görünmeyen 22 yaşındaki futbolcu için yeni bir formül tartışılıyor.

L’Equipe’in haberine göre, Kamara’ya, Bakambu, Milik, Gerson, Payet ve Mandanda’nın aldığı maaştan daha yükseğini önererek kulübün en yüksek maaşlı futbolcusunu olmayı teklif eden Marsilya, genç orta saha oyuncusuna kısa süreli ya da uzun süreli bir sözleşme imzalama opsiyonunu da tanımayı planlıyor.

Pablo Longoria’nın planının işe yarayıp yaramayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar