Van Gaal’ın yerine Koeman

Geçtiğimiz pazar günü konuk olduğu televizyon programında prostat kanseri olduğunu açıklayan Louis van Gaal, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın sonuna kadar Hollanda teknik direktörü olarak görevde kalmaya devam edeceğini belirtmişti.

Hollanda Futbol Federasyonu ise şimdiden deneyimli teknik adamın ardından milli takımın başına geçecek ismi arıyor. Federasyon, Van Gaal’ın hastalığının teknik adamı olumsuz etkilemesi ve görevi erken bırakmak zorunda kalması halinde bir alternatif belirlemek için çalışıyor.

De Telegraaf ve Voetbal Flitsen’in haberlerine göre, Louis van Gaal’ın ardından milli takımı devralması için öne çıkan isim Ronald Koeman. Hollanda’yı çalıştırırken 2020 yazında Barcelona’da gelen teklifin ardından milli takımı bırakan tecrübeli teknik adamın tekrar Hollanda’nın başına geçmesi planlanıyor.

Şubat 2018 ile Ağustos 2020 arasında Hollanda’yı çalıştıran Koeman ile birlikte milli takım EURO 2020 vizesini almıştı. Hollanda, 2019’da da UEFA Uluslar Ligi’nde finale yükselmişti. Portakallar finalde Portekiz’e kaybetmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar