Sıra Hollanda’da

2022 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında Türkiye, geride kalan gün Cebelitarık’ı 3-0 geçerek G Grubu’ndaki üçüncü galibiyetini alarak puanını 11’e yükseltti ve liderliğini sürdürdü. Grubun diğer maçlarında Hollanda, Karadağ karşısında 4-0 ile galip gelirken Norveç, Letonya deplasmanından 2-0 galip ayrıldı. Ay-Yıldızlılar’ın 11 puanla liderliğini sürdürdüğü grupta Hollanda ile Norveç 10’ar puanla ikinci ve üçüncü basamakları paylaşıyorlar. Karadağ ise yedi puanla dördüncü sırada.

Gruplarda Eylül ayının son ayak maçları 7 Eylül’de oynanacak. Türkiye, liderlik yolunda çok mühim olan maçta Hollanda deplasmanına çıkacak. Salı günü oynanacak olan mücadele 21:45’te başlayacak. Maçın berabere bitmesi halinde Norveç, aynı saat ve günde oynayacağı Cebelitarık maçından üç puanla ayrılırsa Eylül ayını G Grubu’nun lideri olarak noktalayacak.

Karadağ ise Letonya karşısında kayıp vermeden yoluna devam edip Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’na kalmayı hedefliyor. 7 Eylül’de oynanacak olan mücadeleler sonrasında Ekim ve Kasım ayındaki toplam dört maçın ardından grup aşamaları tamamlanmış olacak.

A Milliler grupta şu ana kadar çıktığı beş maçta üç galibiyet iki de beraberlik aldı. Milliler’in averajı ise 15.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar