Union Bundesliga tarihine geçecek mi?

Bundesliga’nın her sezon bir önceki sezonun üstüne ekleyen takımlarından Union Berlin, performansıyla lig tarihine geçebilir.

Bundesliga’da dördüncü sezonunu geride bırakmaya hazırlanan Union Berlin, sezonun bitimine iki hafta kala dördüncü sırada yer alıyor. Başkent ekibi Hoffenheim ve Werder Bremen ile oynayacağı karşılaşmalardan dört puan çıkarması halinde gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanacak.

Union’un ligi dördüncü sırada tamamlaması Kırmızı-Beyazlıları Bundesliga’daki ilk dört sezonunda bir önceki sezona göre puan durumundaki yerini geliştiren ilk takım yapacak. 2019-2020 sezonunda 11’inci sırada yer alan Urs Ficher’in öğrencileri, bir sonraki sezonu yedinci sırada tamamlamıştı. Geçen sezonu beşinci sırada bitiren Union Berlin, UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanmıştı.

Bundesliga tarihinde ilk dört sezonunda olmasa da arka arkaya dört sezonda performansını geliştiren iki takım bulunuyor. 1974-1975 ile 1977-1978 sezonları arasında Duisburg sezonu sırasıyla, 14’üncü, 10’uncu, dokuzuncu ve altıncı sırada tamamladı. Kaiserslautern de 1968-1969 sezonunu 15’inci olarak bitirmesinin ardından sonraki üç sezonda, 10’uncu, sekizinci ve yedinci sırada yer almayı başardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar