Ultraslar futbolculara saldırdı

Bulgaristan futbolunda sular durulmuyor. Lokomotiv Sofya taraftarlarının kulübün sahibini protesto etmelerinin ardından Botev Plovdiv’in ultras taraftar grubu da sahaya inerek futbolculara saldırdı.

Botev Plovdiv’in Lokomotiv Sofya’ya kendi sahasında yenilmesinin ardından taraftarlar sahaya girerek futbolcuların üzerlerindeki formaları çıkardı. Yenilenen “Hristo Botev” Stadyumu’nda oynadığı iki maçta da mağlup olan Botev Plovdiv, Lokomotiv Sofya maçı öncesinde ultras taraftar grubundan uyarı almıştı. Takımın performansının değişmemesi halinde, oyuncuların formalarını giymeyi hak etmedikleri için futbolcuların üzerlerinden formaları çıkaracakları tehdidinde bulunan taraftarlar bunu 2-0 kaybedilen Lokomotiv Sofya maçının ardından gerçekleştirdiler.

Karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından sahayı işgal eden Botev Plovdiv ultras taraftar grubu üyeleri, alınan kötü sonuçlar için oyunculardan açıklama talep etti ve bazı oyuncuları sahanın ortasında bıraktıkları formalarını çıkarmaya zorladı. Taraftarlar daha sonra soyunma odasına girmeye çalıştı. Bu noktada polis protestocu taraftarları kontrol altına almayı başardı.

4 Mayıs’ta deplasmandaki 4-2’lik Pirin galibiyetinden bu yana maç kazanamayan Botev Plovdiv, Lokomotiv Sofya karşılaşmasının ardından dün Arda Kardzhali ile deplasmanda oynadığı karşılaşmadan da 2-1 yenik ayrıldı. Botev Plovdiv’in ligdeki mağlubiyet serisi dört maça çıktı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar