Taraftarlar yönetim kurulunda!

Taraftarın büyük tepkisini çeken başarısız Avrupa Süper Ligi projesi beraberinde birçok yeniliği de getirdi, getiriyor. Chelsea, dün akşam yaptığı açıklamayla taraftarların temmuz ayından itibaren yönetim kurulu toplantılarına katılmalarına izin verileceğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Chelsea Futbol Kulübü, 1 Temmuz’dan itibaren kulübün yönetim kurulu toplantılarında taraftarların bulunacağını duyurur” cümlerine yer verildi.

Chelsea, Taraftar Forumuna ve birkaç resmi olmayan taraftar grubuna danışarak kulübün üç taraftar danışmanını seçmek için önerdiği süreci tartışacak. Yayınlanan açıklamada prosedür ile ilgili bilgilere de yer verildi; “Adaylık kriterleri ve nihai seçim, taraftar varlığının genel olarak taraftar tabanımızı temsil etmesini ve kapsayıcı ve çeşitli olmasını sağlayacaktır. Her sezon başlamadan önce yeni bir seçim yapılacaktır. Başarılı adayların, Chelsea Futbol Kulübü yönetim kurulu üyesinin gizlilik yükümlülükleri kapsamına benzer bir gizlilik anlaşması yapmaları gerekecektir. Bu, kulübün çok çeşitli konularda tartışmasına ve tavsiye almasına olanak tanıyacak. Taraftar danışmanları oyuncular, personel veya akademi ile ilgili oy hakkına sahip olmayacak veya toplantılara katılmayacaktır.”

Chelsea, Avrupa Süper Ligi’ne katıldığını açıklamasının ardından Brighton maçı öncesinde taraftarların yaptığı gösterilerin ve şiddetli tepkilerin ardından oluşumdan çekildiğini açıklamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar