Sousa hesap hatası mı yaptı?

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde I Grubu’nu ikinci bitiren Polonya’nın teknik direktörü Paulo Sousa, iddialara göre son maçlarda hesap hatası yaptı ve bu hata sonrası görevini kaybedebilir.

Polonya kaynaklı Gazeta’nın haberine göre 51 yaşındaki teknik direktör, grupta Macaristan’a karşı oynayacakları son maçı kaybetseler dahi seri başı olacaklarını düşünüp başta Lewandowski olmak üzere önemli oyuncularını dinlendirme kararı aldı. Seri başı konumunda yer alabilmek için beraberlik dahi yeten Polonya, Macaristan’a 2-1 kaybetti. Bu sonucun üstüne Portekiz ve İtalya da liderliklerini kaybedince Polonya, seri başı statüsünü kaybetti.

Yaşanan bu süreç sonrası Polonya Futbol Federasyonu’ndaki birçok üst düzey yetkilinin Sousa ile yolların ayrılmasını istediği iddia edildi. Play-offlarda da görevde kalmasını isteyerek Sousa’nın arkasında duran federasyon başkanı Cezary Kulesza’nın son sözü söyleyeceği aktarılırken Kulezsa’nın da artık Paulo Sousa’ya karşı güvenini kaybetmeye başladığı belirtildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar