Ne final ama!

Roland-Garros’ta iki hafta süren serüven geride kalan günle birlikte sona erdi. Olağanüstü bir kapanış maçıyla sonlanan gün kadınlarda çiftler finaliyle açıldı.

Swiatek-Sands ikilisi karşısında Krejcikova-Siniakova ikilisi mücadeleyi 6-4 ve 6-2’lik setlerle kazanarak kadınlarda çiftler kategorisini zaferle noktaladılar. Tekler turnuvasında şampiyon olan Krejcikova böylece turnuvayı iki kupayla noktalamış oldu.

Ana menüdeki mücadele ise değil yalnızca turnuvanın; belki de tüm tenis tarihinin en unutulmaz maçlarından biri olmayı başardı. Erkekler finalinde dünya beş numarası Stefanos Tsitsipas ile dünya bir numarası Novak Djokovic’i karşı karşıya getiren mücadelede Tsitsipas ilk seti 7-6 ve ikinci seti 6-2 ile kazanarak şampiyonluktan yalnızca bir set uzak konuma gelmişti. Ancak Djokovic öyle bir geri dönüşe imza attı ki Yunan raket reaksiyon bile veremedi. Üçüncü seti 6-3, dördüncü seti 6-2 ve son seti 6-4 kazanan Nole böylece kariyerinde ikinci defa Roland-Garros zaferi yaşamış oldu.

Philippe-Chatrier’de dört saat 11 dakika süren mücadelede 19 ace ve 117 winner puanı görüldü.

Sezonun sıradaki Grand Slam turnuvası olan Wimbledon, 28 Haziran tarihinde başlayacak. Çim kortta oynanacak olan efsanevi turnuva S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar