“O her zaman benim oyuncum olacak”

Yeni sezon için kadroya bir forvet takviyesi yapmak isteyen Chelsea’nin teknik direktörü Thomas Tuchel’in hedefindeki isimlerden biri Arsenal forması giyen Aubameyang.

Telegraph’ta Matt Law imzasıyla yer alan haberde Tuchel, Aubameyang için “O her zaman benim oyuncum olacak” ifadesini kullansa da Chelsea yönetimine PSG’de görev yaptığı zaman Leonardo ile yaşadığı gibi bir kavgaya sürüklenmeyeceğinin sözünü verdi.

Haberde kendisinden önce görevde bulunan Lampard’ın 31 yaşındaki forveti istediği fakat geçen yaz Chelsea’nin Aubameyang’ı yaşına göre çok pahalı bulduğundan dolayı Timo Werner’i transfer ettiğine vurgu yapıldı. Tuchel’in PSG’de görev yaptığı dönemde sportif direktör Leonardo’ya Aubameyang’ın alınmasını önermesine karşın Leonardo’nun Mauro Icardi’yi getirmesinin ardından bu ikilinin arasındaki bağların yavaş yavaş koptuğu belirtildi.

Tuchel, PSG’den kovulma sebeplerinden birisinin bu olay olmasına karşın Gabonlu oyuncuyla bağlarını koparmamış; “Dortmund’daki günlerimde kadroda ona sahip olmak saf bir zevkti. Auba harika bir forvet ve sahada iyi bir bitirici. Daha fazlası saha dışında da harika bir isçiydi. İki yıl boyunca tek bir antrenman dahi kaçırmadı. Hala birbirimizle iletişimdeyiz, birimiz büyük bir galibiyet aldığında tebrikleşiyoruz. Bazı yönlerden hala o benim oyuncum, bu yüzden nerede olursa olsun onun başarılı olmasını ve iyi zaman geçirmesini istiyorum.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar