Rüya 11 sahada!

Yunanistan ikinci liginde mücadele eden Kavala’nın yönetimi ilginç bir karar aldı. Yeterli sayıda profesyonel futbolcuya sahip olmayan kulüp, pazar günü Pierikos ile oynanacak lig maçına kickboks ve basketbolcuların olduğu bir 11’le çıkılacağı açıkladı.

Kulüp Başkanı Kostas Manafis, yerel radyolardan Metropolis 95.5’e, “Üç, dört aydır olup bitenlerin eşi benzeri yok” açıklamasını yaparken kulübün yeni transferlerle ilgili sorunlar da dahil olmak üzere bürokrasiye battığını ve bu noktada sadece üç futbolcularının bulunduğunu söyledi.

Manafis, “Profesyonel bir kulüp olarak amatör futbolcuları kullanamadığımız için kickboks ve basketbolculardan yardım istemek zorunda kaldık. Onlar Kavala sakinleri ve takıma yardım etmek istiyorlar” açıklamasıyla ortaya çıkan ilginç durumu anlattı.

Kavala, bu sezon sahaya çıkamadığı için ligdeki ilk iki maçını hükmen kaybetti. İkinci lig maçlarının yeniden takvimlendirilmesi için mahkemeye gideceklerini söyleyen Kostas Manafis, daha fazla puan kaybı yaşamamak için transferler yapabilecekleri aralık ayının sonuna kadar bu oyuncularla oynamaya devam edeceklerini de belirtti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar