MLS’de Messi çılgınlığı

Lionel Messi, dün akşam Mundo Deportivo ve Sport gazetelerine verdiği özel röportajda MLS ekiplerinden Inter Miami formasını giyeceğini açıklamıştı. Arjantinli yıldızın kararının yansımaları hemen görüldü.

Lionel Messi’nin Inter Miami’de forma giyeceğini açıklamasının ardından ilk 12 dakikada Inter Miami’nin Instagram hesabının takipçi sayısı 1 milyon arttı. Messi’nin açıklaması öncesi 900 bin olan takipçi sayısı 10 saatte 4 milyon 100 bine yükseldi. Aradan geçen 19 saatte Inter Miami’nin Instagram hesabı 5 milyon 200 bin takipçiye ulaştı. Florida temsilcisinin Twitter hesabının takipçi sayısıysa 417 bin oldu.

Inter Miami’nin maçlarının bilet fiyatlarında da önemli artışlar yaşandı. Lionel Messi’nin yeni takımıyla ilk maçına 21 Temmuz’da Cruz Azul karşısında çıkma ihtimali bulunuyor. Bu haber kesinleşmemesine rağmen karşılaşmanın bilet fiyatları 29 dolardan 329 dolara fırladı. Bu yüzde 1034’lük artış anlamına geliyor.

Inter Miami bu sezon New York, Los Angeles, Atlanta, Orlando, Chicago ve Charlotte gibi deplasmanlara gidecek. Florida ekibinin bu sezon oynayacağı toplam dış saha maçı sayısı 17. Bu maçların bilet fiyatlarının birkaç katına çıkacağı tahmin ediliyor. Red Bulls ile New York deplasmanında ağustos ayı içerisinde oynanacak olan maçı bilet fiyatları 30 dolardan 410 dolara yükseldi.

Inter Miami maçlarını 20 bin seyirci kapasiteli DRV PNK Stadyumu’nda oynuyor. Messi’nin takıma katılmasının ardından maçlara büyük bir ilgi olması bekleniyor. Bu da şimdiden Inter Miami’nin iç saha maçlarının NFL takımlarında Miami Doplhins’e ev sahipliği yapan 70 bin seyirci kapasiteli Hard Rock Stadyumu’nda oynanmasını gündeme getirdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar