“Messi defterini kapatmalıyız”

Yaz döneminin kuşkusuz ki en büyük olayı 13 yaşından beri, 2003 yılından beri Barcelona forması giyen ve bu yıla kadar takımıyla birlikte sayısız başarıyı elde edip futbol tarihinin en iyi oyuncularından biri olan Lionel Messi’nin Katalan ekibinden ayrılması oldu.

Ligue 1 ekibi Paris Saint-Germain’e katılmak için Barça’dan ayrılan Messi için Paris’te heyecan Katalonya’da ise hüzün hakim.

ESPN’den Martin Ainstein’e konuşan Koeman konuya dair şöyle dedi: “Şunu anlamalıyız ki her zaman her oyuncu için bir son vardır. Messi defterini kapatmalıyız.”

“Bahsettiğimiz oyuncu herhangi bir oyuncu değil, Messi’den bahsediyoruz, sezonlar boyunca dünyanın en iyi oyuncusu olan birinden bahsediyoruz. Ama bu sorun değil. Kulübün finansal durumunu gözetmek zorundayız. Bu elbette bizim için de üzücü bir durumda ama artık önümüze bakmalıyız.”

“Şu anda yeni oyunculara sahibiz ve bu oyuncularımıza odaklanıp ilerlemek zorundayız. Genç oyuncularımız var, potansiyelli isimlerimiz var. Elimizdeki zamanı hem günümüze hem de geleceğe yatırım bağlamında kullanıp başarılı olmak istiyoruz.”

Messi ile Barça arasında olası bir kontrat yenileme ihtimali vardı ancak Katalan ekibinin finansal durumu Arjantinli’nin talep ettikleriyle örtüşmedi ve iki taraf yolları iyi bir şekilde ayırdı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar