Mallorca’nın çoğunluk hissedarı değişiyor

LaLiga’da başarılı bir sezon geçiren ve küme düşme korkusunu hissetmeden sezonu tamamlayan Mallorca’da çoğunluk hisseleri Amerikalı eski tenis oyuncusu Andy Kohlberg’in liderliğini yaptığı hissedar gruba geçiyor.

Kulüpten yapılan açıklamada Kohlberg liderliğindeki hissedar grubunun Robert Sarver’ın hisselerinin yanı sıra diğer yatırımcıların hisselerini de devralmak için görüşmelerde bulunduğu ve Kohlberg’in Mallorca’nın çoğunluk hissedarı konumuna yükseleceği belirtildi. 2021-2022’de bir önceki sezona göre yüzde 21 daha az kaybeden Mallorca, 1 milyon 500 bin avro zarar etti. Bir önceki sezon bu rakam, 1 milyon 900 bin avroydu. 2020-2021 sezonunda 47 milyon 900 bin avro gelir elde eden Mallorca, geçen sezon gelirini 61 milyon 800 bin avroya yükseltti.

Andy Kohlberg, 2016 yılında LaLiga ekibini satın alan ve aralarında Phoenix Suns’ın eski sahibi Sarver ile Steve Nash’in de bulunduğu konsorsiyumun bir parçasıydı. Forbes dergisinin haberine göre, o dönemde yapılan toplam yatırımın değeri 21 milyon dolardı. Sarver kulüp hisselerini Kohlberg’e satarken, Nash hisselerini elinde tutacak. Mallorca’nın yeniden düzenlenen sahiplik yapısı 30 Haziran’da kesinleşecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar