Liverpool, Van Dijk ile Anfield’da kaybetmiyor

Hafta sonu 1-0 yenik duruma düştüğü maçta Norwich’i 3-1 yenen Liverpool, bir maçı eksik olarak Manchester City ile puan farkını altıya indirdi. Liverpool, savunmasındaki en büyük güvencesi Virgil van Dijk ile çıktığı 58’inci Premier Lig karşılaşmasından da sahadan mağlup ayrılmadı.

Hollandalı futbolcunun Anfield’da forma giydiği 58 lig maçından 50’sini kazanan Jürgen Kloop’un ekibi, sekiz maçtan ise berabere ayrıldı. 30 yaşındaki futbolcu, Premier Lig’de bu kategoride rekorun da arifesinde. Virgil van Dijk, çarşamba günkü Leeds United maçında da forma giyer ve Liverpool sahadan mağlup ayrılmazsa bir takım formasıyla Premier Lig’de iç sahada en fazla yenilmeme rekorunu egale edecek.

1988-1996 arasında Manchester United forması giyen Lee Sharp, 59 maçla bir takım formasıyla Premier Lig’de iç sahada en fazla yenilmeme rekorunun sahibi. Sharp’ın Old Trafford’da çıktığı 59 maçta Manchester United, 47 galibiyet alırken 12 maçta da berabere kaldı. Van Dijk, 5 Mart’taki West Ham United maçında da sahada yerini alır ve Liverpool karşılaşmadan yenilgi almadan ayrılırsa Premier Lig’deki en uzun süredir devam eden rekorlardan birini kırmış olacak.

Bir takım formasıyla Premier Lig’de iç sahada en fazla yenilmeyen futbolcular:
Lee Sharp – Manchester United 59 (47 galibiyet 12 beraberlik)
Virgil van Dijk – Liverpool 58 (50 galibiyet 7 beraberlik)
Shaun Wright Philips – Chelsea 42 (30 galibiyet 12 beraberlik)
Alex – Chelsea 41 (29 galibiyet 12 beraberlik)
Jaap Stam – Manchester United 40 (31 galibiyet 9 beraberlik)

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar