Lewandowski mi Ibrahimoviç mi?

Katar’da düzenlenecek olan FIFA 2022 Dünya Kupası’na Avrupa’dan katılacak üç ülkeden ikisi bu akşam belli oluyor.

Kuzey Makedonya’yı Porto’da konuk edecek olan Portekiz eşleşmenin favorisi olarak gösterilebilirdi. Fakat Kuzey Makedonya’nın İtalya’yı deplasmanda yenmesinin ardından ev sahibi ülkenin skordan emin ve rahat olduğunu söylemek mümkün değil. Kuzey Makedonya tarihinde ilk kez Dünya Kupası vizesini almak için sahaya çıkarken, Portekiz ise 2002’den beri yer aldığı turnuvaya katılma geleneğini sürdürmek isteyecek.

Bu akşamın en fazla merak edilen karşılaşmasında ise Polonya, Varşova’da İsveç ile karşılaşacak. Robert Lewandowski ile Zlatan Ibrahimoviç ikilisinden bir tanesi Katar’daki turnuvaya yerinden diğeri ise evinden katılım gösterecek.

Perşembe günü 120 dakikalık bir mücadelenin ardından Çekya’yı eleyen İsveç, rakibine göre daha yorgun olarak maça çıkacak. Bir Dünya Kupası ülkesi olarak bilinen İsveç, 1990’den bu yana oynanan sekiz turnuvadan beşinde yer aldı. Polonya ise 2006’dan sonraki iki turnuvada yer almaması karşın dört yıl önce Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda mücadele etmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar