Katar Dünya Kupası’na hazır olacak mı?

2022 FIFA Dünya Kupası’na iki ay kalmasına karşın turnuvanın ev sahibi Katar’daki stadyumlardaki sorunlar dikkat çekiyor.

Geçen günü cuma günü Suudi Arabistan temsilcisi Al Hilal ile Mısır ekibi Zamalek arasında oynanan karşılaşmada Lusail Stadyumu’nda yaşanan sıkıntılar gündeme geldi. 767 milyon dolara malolan stadyumda yiyecek ve içecek erişilebilirliği ile tuvaletlerin yetersizliğinin yanı sıra ulaşımın uzunluğu ve klima sorunları seyircilerin şikayet ettiği konular arasında yer aldı.

Seyircilerden bir kısmı yiyecek ve içecek sıkıntısının yaşandığını maç boyunca kimsenin su ya da benzeri ürünleri bulamadığını belirtirken, tedarikçiler de kendilerinin stadyum içerisinde yanlış yönlendirilmesinden şikayet etti. Karşılaşmayı izlemek için gelen bir Mısırlı taraftar da böyle koşullar altında Dünya Kupası’nı izlemek istemediğini ifade etti.

Reuters’a açıklamada bulunan Organizasyon komitesi yetkilileriyse söz konusu sorunların açılış karşılaşmasına kadar giderileceğini belirtti. 80 bin kişi kapasiteli Lusail Stadyumu, Dünya Kupası’nda şampiyonu belirleyecek olan final maçına ev sahipliği yapacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar