“İtalya’da futbol daha duygusal”

Juventus’un başarılı stoperi Matthijs de Ligt, İtalya’da futbolun ülkesine göre daha yoğun duygularla yaşandığını belirtti.

Ülkesinde yayınlanan de Volkskrant gazetesiyle röportaj gerçekleştiren 21 yaşındaki oyuncu şöyle konuştu; “Pahalı tasarımcı kıyafetlerine pek düşkün birisi değilim. Ben Matthijs’im ve antrenman sahasına gelirken özel yapım elbiseler giydiğimi göremezsin, bu kadar basit. Asıl işim futbolculuk. Sahada bir yıldız olmak istiyorum. Bazen giydiğim kıyafetlerden dolayı takımdakiler bana gülüyor ama bu benim için önemli değil. Nasıl davrandığım ve giyindiğim konusunda iyi hissettiğim sürece öyleyim. En önemli şey sahada iyi oynarsan sonrasında belli kıyafetler giymene karşın sana daha çok saygı duyarlar.”

“Burada kötü oynasan da iyi oynasan da taraftarların gözünde kahraman olarak kalıyorsun. Hollanda’da futbol oynayan normal biriydim. İtalya’da futbolcu iseniz toplumun üstünde görülüyorsunuz. Böyle takdir edilmeyi seviyorum ancak Hollanda’da sokakta rahatsız edilmeden yürümek de güzel.”

Önceki İçerik“O hala kazanıyor”
Sonraki İçerikZidane ayrılıyor mu?

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar