“O hala kazanıyor”

NBA’de geride kalan gün duygu dolu anlara sahne oldu. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Naismith Memorial Basketball Hall of Fame gecesinde Kevin Garnett, Kobe Bryant ve Tim Duncan adlarını Şöhretler Müzesi’ne yazdırdılar.

2020’nin Ocak ayında hayatını bir helikopter kazasında kaybeden Kobe Bryant’ın Şöhretler Müzesi konuşmasını eşi Vanessa Bryant yaptı.

Connecticut’un Uncasville Şehri’nde Mohegan Sun Arena’da yapılan törende Bryant, “Toplum önünde eşimi övmekten kaçınıyorum çünkü o, toplum tarafından sanki hala daha yaşıyormuşçasına övgü alıyor, bu bir Bryant olarak beni tarif edilemeyecek kadar mutlu yapıyor,” dedi ve ekledi: “Eminim ki şu anda cenetten bu dediklerime gülüyor. Çünkü toplum önünde konuşma konusunda konusunda ne kadar berbat olduğumu biliyor. Kollarını bağlamış, kocaman bir sırıtışla, ‘Oh lanet olsun, işte geliyor’ diyerek övgüsünü bekliyor.”

Vanessa Bryant’ın konuşması sırasında onun yanında duran ve onu kürsüye çıkaran Michael Jordan, konuşma esnasında birçok kez gözyaşlarını tutamadı.

“Bu konuşma eşim tarafından hazırlanmadı bu nedenle diyeceğim her şey ona ait değil. Ama biliyorsunuz, o zeki, şefkatli ve yetenekliydi. O kadar yetenekliydi ki toplum önünde konuşurken çok rahattı. Onu bu konuma getiren insanların neredeyse tamamı bu salonda. Hepinize ondan bir kez bile şüphe etmediğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Eğer burada olsaydı eminim ki kendisini küçümseyen insanları yanlış çıkardığı için de mutlu olurdu.”

Kobe Bryant’ın sakatlıklara, onlarca ağrıya rağmen tüm maçlara % 100 performansıyla çıkmasını Michael Jordan’a borçlu olduğunu belirten Vanessa, eşinin Jordan’ı bir idol, simge haline getirdiğini ve ondan daha iyi olmak için sürekli olarak daha fazla çalıştığını belirtti.

“Sen sadece bir MVP değilsin. Tüm zamanların en iyisisin. Seninle gurur duyuyorum. Seni sonsuza dek her zaman seveceğim, Kobe. Bean. Bryant.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar