İsviçre’de pandemi ödemeleri geri isteniyor

Pandeminin ardından futbolda normale dönüş, her kulüp için iyi gelişmelere neden olmuyor. Swissinfo.ch portalının haberine göre federal yetkililer, İsviçre’deki en üst düzey iki lig, Süper Lig ve Challenge League’de mücadele eden büyük kulüplerden pandemi acil durumu sırasında aldıkları yardımların bir kısmını iade etmelerini talep etti.

İsviçre’nin devlet radyosu SFR, geçen temmuz ayında gelen talebin isimleri açıklanmayan dokuz kulübü kapsadığını belirtti. Federal Spor Dairesi, ülkedeki en önemli futbol kulüplerine 2020’de 6 milyon ve 2021’de de 4 milyon olmak üzere toplam 10 milyon frank (10 milyon 356 bin avro) ödeme yapıldığını açıkladı.

Federal Büro, yaptığı geri ödeme operasyonunun kulüpleri mali açıdan sarsmaması amacıyla 2020 istikrar paketinin genel bir analizinin yapılmasının ardından geri ödeme talebinden feragat edilmesine karar verildiğini açıkladı. Büro, önceki yıldan yaşanan sorunlar ve karşılaşılan sıkıntıların bilinmesi nedeniyle 2021 mali yardımının ise geri ödenmesini talep etti.

Pandemi sırasında İsviçre federal makamları, yapıların zayıflamasını önlemek için federasyonları ve kulüpleri toplam 500 milyon frank civarında bir ödemeyle destekledi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar