Evinde Avrupa’nın en iyisi!

Bu sezon La Liga’da şu ana kadar gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çeken başkentin mütevazı ekibi Rayo Vallecano, bir kategoride Avrupa’nın devlerini saf dışı bırakarak lider konuma geldi.

Rayo Vallecano, Avrupa’nın beş büyük liginde sadece iç saha maçları dikkate alınarak hazırlanan puan tablosunda birinci sırada yer aldı. Şu ana kadar oynadığı dokuz iç saha maçında sekiz galibiyet ve bir beraberlikle 25 puan alan İspanyol ekibi, bu tabloda ilk beşe girmeyi başarabilen tek takım konumunda. Evinde attığı 19 gole karşılık kalesinde sadece üç gol gören Vallecano, iç sahada aynı puana sahip rakibi Paris Saint-Germain’den iki gol daha az atıp üç gol daha az yedi.

Tablonun üçüncü ve dördüncü sıralarında sekiz galibiyet ve birer mağlubiyetle 24 puan toplayan Bayern Münih ve Borussia Dortmund yer alırken beşinci sırada yedi galibiyet, bir beraberlik ve bir mağlubiyet sonrası topladığı 22 puanla Premier Lig lideri Manchester City var. La Liga lideri Real Madrid, altı galibiyet ve üç beraberlikle topladığı 21 puanla iç saha tablosunda dokuzuncu sırada kendisine yer buldu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar