Insigne zirveyi Shaqiri’den aldı

Napoli ile olan sözleşmesinin ardından Toronto FC ile anlaşan Lorenzo Insigne, MLS Oyuncular Birliği’nin (MLSPA) yayınladığı maaş verilerine göre MLS’in en yüksek maaşlı futbolcusu unvanının sahibi oldu. İtalyan futbolcu, 14 milyon dolarlık maaşıyla MLS rekorunu da kırdı.

11 maçta altı gol atan Insigne’yi şubat ayında Chicago Fire’a transfer olarak ligin en yüksek maaşlı futbolcusu olan Xherdan Shaqiri izliyor. 7 milyon 350 bin dolar taban maaşa sahip olan İsviçreli futbolcunun primlerle birlikte maaşı 8 milyon 153 bin dolar. Bu yıl şubat ayına kadar MLS’in maaş rekoru Zlatan Ibrahimovic’e aitti. Tecrübeli golcü, Los Angeles Galaxy forması giydiği 2019’da 7 milyon 200 bin dolar maaşa sahipti.

Isigne ile birlikte geçen yaz Toronto FC’nin yolunu tutan bir diğer İtalyan futbolcu, Federico Bernardeschi, MLS’in en yüksek maaşlı üçüncü futbolcusu oldu. Juventus’tan ayrıldıktan sonra tercihini Kanada ekibinden yana kullanan 28 yaşındaki futbolcu, 3 milyon 125 bin doları maaş olmak üzere 6 milyon 256 bin dolarlık kazancıyla MLS’in en yüksek maaşlı futbolcuları listesinde ilk üçü tamamladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar