Basketbol Analiz | 19 Ekim Çarşamba

Alba Berlin-Panathinaikos

Euroleague’e harika bir giriş yapan A. Berlin, Panathinaikos’u ağırlıyor. Berlin ekibinde Luke Sikma’nın bir uzuna nazaran yüksek oyun görüşü, hücumların 4 numaradan da şekillenebilmesini ve çeşitlilik kazanmasını sağlıyor. Son yıllarda Euroleague arenasında rekabetten uzak bir görüntü çizen Panathinaikos ise bu sezonki kadrosuyla yine yüksek beklenti vaad etmiyor. Ponitka’nın eline bakan bir takım görüntüsündeler. Ben bu maçta Alba’nın ev sahibi avantajı ile kazanacağını düşünüyorum.

Maç Sonucu 1

Real Madrid-Olympiakos

Euroleague’de Real Madrid, Olympiakos’u konuk ediyor. Real Madrid’de Walter Tavares gerçeği yadsınamaz. 2.21 boyundaki dev pivot boyalı alanı rakip tanımaksızın domine ediyor. Dzanan Musa’dan gelecek katkı maçtaki farkı belirleyecek faktörlerden bir diğeri olacaktır. Olympikos’ta Sasha Vezenkov çok formda ama Real Madrid’e tek başına diş geçirmesi zor. Ev sahibi ekip tecrübesiyle ve kalitesiyle kazanır.

Maç Sonucu 1

Baskonia-Kızılyıldız

Euroleague’de Baskonia, Kızılyıldız’ı konuk ediyor. Baskonia, Partizan maçını uzatmada kazanarak özgüven tazeledi. Matt Castello’nun dışa açıldığı ikili oyunları bu sezon hücum literatürlerinde önemli yer kaplıyor. Howard’ın, Curry vari performansları da onlara zaman zaman ekstra maçlar kazandıracak gibi. Kızılyıldız özellikle kısa rotasyonundan katkı almakta zorlanıyor. Baskonia’dan net bir galibiyet bekliyorum.

Maç Sonucu 1

Analiz: OKBASKET

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar