Haaland için dört seçenek

Erling Haaland’ın bu yaz transfer olup olmayacağı, olursa hangi takıma gideceği yaklaşık 20 gündür Avrupa futbolunun gündemini süslüyor.

La Gazzetta dello Sport’ta çıkan habere göre, Norveçli golcünün gitmesi muhtemel dört takım söz konusu.  Haaland’ın menajeri Mino Raiola ve babası Alf-Inge bu ayın başında İspanya’ya giderek Barcelona ve Real Madrid kulüpleriyle görüşmüştü. İkilinin daha sonra ise İngiltere’ye giderek Manchester City, Manchester United, Chelsea ve Liverpool ile görüşeceği iddia edilmişti.

Raiola ve Haaland ikilisinin İngiltere gezisinde görüştüğü kulüpler konusunda kesin bir bilgi söz konusu değil. İtalyan gazetesinin iddiasına göreyse, Mino Raiola ve Alf-Inge Haaland, Manchester’a giderek şehrin iki kulübüyle görüştü. Chelsea ve Liverpool ise Haaland’ın transferinde gündemde yer almıyor.

La Gazzetta dello Sport’un iddiası bununla da sınırlı değil. İki İngiliz kulübünden birinin talep edilen transfer ücreti ve maaşı karşılama konusunda tatminkar bir cevap verdiği iddia ediliyor. Fakat Raiolo ve Haaland üzerinde bu dört kulüpten hangisinin en büyük etkiyi oluşturduğu ise bilinmiyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar