Gizli ses kaydı Valencia başkanını yaktı

Yerel iş insanlarıyla hassas konuları tartıştığı ve kulübün itibarlarını zedeleyecek sözlerin yer aldığı ses kayıtlarının ortaya çıkması nedeniyle Valencia’da Başkan Anil Murthy görevden alındı.

Yerel spor gazetesi Superdeporte, bu ayın başında Murthy’nin nisan ayında katıldığı özel bir akşam yemeğinin ses kayıtlarını yayınladı. Yayınlanan kayıtlarda Anil Murthy, Manchester ve Newcastle şehirleri hakkında argo sözcükler kullanırken, kulübün kaptanlarından Carlos Soler’in takımdan ayrılması durumunda oyuncunun itibarını yerle bir edeceğine yönelik tehditler yer alıyordu.

Valencia’dan yapılan açıklamada, sızdırılan kayıtların içeriğinin kulübün taraftarlarıyla olan ilişkisini olumsuz etkilediğini ve ifade edilen görüşlerin kulübün görüşü olmadığı, Murthy’nin görüşleri olduğunu belirtildi. Temmuz 2017’den bu yana kulübün başkanlığını yürüten Anil Murthy’nin görevine son verildiği duyuruldu. Murthy’nin yerine geçici olarak Valencia Akademi Direktörü Sean Bai atandı.

Kulüp daha önce Murthy ve ailesinin ses kayıtları ortaya çıktığından beri ölüm tehditleri aldığını açıklamıştı. Valencia taraftarları, Celta Vigo ile oynanan sezonun son maçından önce kulübün sahibi Peter Lim ve Anil Murthy’i protesto etmek için bir yürüyüş düzenlemişti. Celta Vigo karşılaşmasında da stadyumda sadece 5 bin taraftar yer aldı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar