Atalanta’ya Verona’dan sportif direktör

Atalanta, sekiz yıldır Sportif Direktör olarak görev yapmasının ardından Bologna’da aynı görevi üstlenmek için ayrılan Giovanni Sartori’nin yerini bir diğer Serie A kulübü Hellas Verona’dan Tony D’Amico ile doldurdu.

2016’dan bu yana Hellas Verona’da bulunan D’amico, 2016 ile 2018 yılları arasında oyuncu izleme (scouting) departmanın başında bulunmasının ardından son dört yıldır Sportif Direktör olarak görev yapıyordu. Geride kalan dört yılda Serie B’den Serie A’ya yükselen Hellas Verona, ligdeki son üç sezonunu iki kez dokuzuncu, bir kez de onuncu sırada tamamlayarak istikrarlı bir grafik çizdi. D’Amico, oyuncu seçme ve futbolcuların gelişimindeki yeteneği nedeniyle Serie A’nın dikkat çeken genç yöneticileri arasında yer alıyordu.

Atalanta kulübünden Tony D’Amico’nun Sportif Direktör olarak atanması ilişkin yapılan açıklamada, genç yöneticiyle birlikte son yıllarda Bergamo kulübüne damga vuran ve önemli ölçüde sportif büyüme sağlayan oyuncu izleme üzerine çalışmalara devam edileceği ifade edildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar