Gasperini, Gomez’e saldırmış!

Atalanta’nın başarılı yapısının önemli parçalarından biri olan Alejandro Papu Gomez, geride kalan sezonun Ocak ayında beklenmedik bir şekilde takımdan ayrılmıştı.

Ancak tahmin edilen neden bugün ilk ağızdan basına da yansıdı.. Atalanta’dan Sevilla’ya transfer olan Gomez’in La Nacion’a verdiği demeçte İtalyan ekibinden ayrılma nedenini ilk kez anlattı.

Arjantinli sol kanat oyuncusu takımdan ayrılma nedenini teknik direktörü Gian Piero Gasperini’nin “fiziksel” saldırma girişimi olarak gösterdi.

Atalanta’nın Midtjylland ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçının devre arasında Gomez, teknik direktörüne taktiksel açıdan bir şeyler söylemeye çalıştığını ancak Gasperini’nin onu dinlemediğini, tepki verip kendisini ittiğini belirtti.

Gomez bu olay sonrasında Gasperini’nin özür dilemeyi reddettiğini ve ardından kulüp başkanı Antonio Percassi’den transferini istediğini söyledi. Ancak Gomez’in iddiasına göre Percassi, Gomez’i İtalya’daki herhangi bir başka kulübe göndermeyeceğini ve İtalya dışına çıkabileceğini belirtti. Bu durumun ardından Sevilla ile Gomez arasına anlaşma sağlandı.

Atalanta ve Gasperini cephesinden konuya dair henüz bir yanıt gelmedi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar