Gasperini’nin sırrı, pinpon masası ve Michael Jordan

Atalanta’yı göreve geldiği 2016 yılından bu yana yeniden inşa eden Gian Piero Gasperini’yi görevdeki ilk yıllarında gözlemleyen Mattia Caldara, Atalanta’da geçirdiği günleri de kaleme alan bir mektup yayınladı.

Cronache di Spogliatoio’da yayınlanan mektupta Caldara, Gasperini’nin göreve ilk geldiği zaman söylediği “Burası bir Ferrari değerinde fakat bir FIAT 500 gibi kullanılıyor” sözlerini bugün dahi unutmadığını belirtti.

Mektubun devamında Caldara, “Bize her galibiyet sonrası, amacımızın kümede kalmak olmadığını hatırlatıyordu. Soyunma odasında, Michael Jordan’ın defalarca başarısızlıkla ilgili kurduğu cümleler gibi sözler söylerdi, bu yüzden sonunda başarıya ulaştı. Zihniyetimiz gözümüzün önünde değişiyordu. Hepimizin çok az düzeyde Serie A tecrübesi vardı ve gençtik. Soyunma odasının ortasına bir pinpon masası kurdurdu. Oyuncular antrenman başlangıcından 1,5 saat önce buraya gelirdi ve efsanevi turnuvalar yapardı. Bu sayede bir aile haline geldik ve Atalanta da böyle yükseldi. Bir bakışla birbirimizi anlamaya başladık. Bir takımda bu nadirdir” ifadelerini kullandı.

Gasperini, Atalanta’da bugüne kadar takımın başında çıktığı 255 maçta 137 galibiyet, 64 beraberlik ve 57 mağlubiyet aldı. Atalanta’yı iki kez İtalya Kupası finaline ulaştıran 63 yaşındaki hoca, Bergamo ekibini sürekli Şampiyonlar Ligi’nde yer alan bir takım haline getirdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar