Euro 2020 fantasy önerileri | ORTA SAHA

Koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yazına ertelenen UEFA Euro 2020’de artık son 10 gün içerisindeyiz! 11 Haziran’da başlayacak olan turnuva boyunca online olarak oynanan fantasy uygulamasında en iyi kadroyu kurmak elbette zor olacak. Peki hangi yetenekli orta saha oyuncuları ne gibi fiyatlarla dikkat çekiyorlar?

Elit seçenekler
Orta saha oyuncuları neredeyse tüm futbol fantasy oyunlarının en önemli isimleridir. Zira orta saha formasyonunuza göre alacağınız isimlerin bazıları pahalı bazıları oldukça ucuz olmalıdır, ki kadronuzdan maksimumu alabilesiniz. Bu nedenle yüksek ücret verdiğiniz orta saha oyuncularınızın net olması önemlidir. İşte bu noktada Belçikalı yıldız Kevin De Bruyne ile Almanların en büyük umudu Serge Gnabry, dokuz milyon avronun üzerindeki değerleriyle dikkat çekiyorlar.

De Bruyne gibi 10,5 milyon avro değerinde olan Bruno Fernandes, muazzam bir şekilde noktaladığı Ada macerasının ardından bu turnuvada da öne çıkan oyunculardan biri olabilir. Her ne kadar eskisi kadar elit bir seçenek olmasa da Gareth Bale, Galler’in en büyük umudu olacaktır. Bu nedenle değeri 9,5 milyon avro olan oyuncuyu sırf istatistik ihtimali hatrına kadroya katmak doğru olabilir.

Keseye uygun
Orta sahalar için bütçe kısmının en önemli olduğu “keseye uygun” kriterinde 7,5 milyon avro ile 8,5 milyon avro arasında kalmak idealdir. Lorenzo Insigne 8,5 milyon avroluk değeriyle bu listede başı çekerken sekiz milyon avroluk değerleriyle Ferran Torres, Phil Foden, Georginio Wijnaldum ve Marcel Sabitzer sahip olacağınız formasyona göre sizin için ideal parçalar olabilirler. Eğer orta bütçeden bir sürpriz yaratma gibi bir niyetiniz varsa 7,5 milyon avro değerindeki İlkay Gündoğan doğru seçim olabilir.

Ucuz ve potansiyel
Genelde kanat ve savunmaya dönük orta saha isimlerinin yer aldığı düşük bütçeli oyuncu havuzunda Xherdan Shaqiri ve Ruslan Malinovskyi yedi milyon avroluk değerleriyle dikkatleri çekerlerken Alman yıldız Joshua Kimmich altı milyon avroluk değeriyle ideal bir seçenek gibi duruyor. Ancak yok, direkt net bir sürpriz yapma beşindeyseniz Macaristan’ın orta sahalarından olan Loic Nego, dört milyon avroluk değeriyle fiyat-performans bağlamında size çok şey katabilir.

Önceki İçerik“Çirkin ama legal…”
Sonraki İçerikEURO 2020 ekonomisi

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar